March 4, 2024, Monday
२०८० फाल्गुन २२, मंगलवार

स्टार म्यूजिक एण्ड फिल्म अर्वाड सम्पन्न,ककस्ले पाए अवार्ड ? (फाेटाे फिचरसहित)

नेपालकै सर्वाधिक बिधामा बिरिसु मिडिया प्रालिद्धारा आयोजित दोस्रो स्टार म्युजिक एण्ड फिल्मस अवार्ड सम्पन्न भएको छ । चलचित्र बिकास बोर्ड चाबहिल, काठमाडौँमा शनिबार ६९ बिधामा ९३ जनालाई अवार्ड वितरण गरिएको हो ।

पुर्व युवा तथा खेलकुदमन्त्री एंव संघिय सांसद हित बहादुर तामाङको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न भएको उक्त कार्यक्रममा समाजसेवी, कलाकार, साहित्यकार गरी २७ जनालाई सम्मान प्रदान गरिएको थियो ।

पुर्वमन्त्री तामाङले कलाकारहरुको पेशालाई अझ हौसला बढाउन आयोजना गरेको अवार्ड कार्यक्रम प्रशंसानीय रहेको र आगामी दिनमा पनि निरन्तरताको शुभकामना दिए । त्यसैगरी वरिष्ठ कलाकार लय संग्रौलाले त्यसैगरी युवा नेता अबिरल जिम्बाले फरक प्रसंगमा नेताहरुलाई पनि अवार्ड प्रदान गर्न व्यंग्यात्मक ढंगले आयोजकलाई आग्रह गरे ।

जिम्बाले नेताहरुलाई अवार्ड प्रदान गरे राम्रो काम गर्ने जांगर आउने र अवार्ड पाउनको लागि भनेपनी राम्रो काम गर्ने बताए । युवा नेत्री संगीता तामाङले पुर्वदेखी पश्चिमसम्मका कलाकारहरु समेटिनुले अवार्ड कार्यक्रम निकै समाबेशी देखिएको बताइन ।

अवार्ड कार्यक्रका संयोजक एंव बिरिसु मिडिया प्रा.लिका निर्देशक सुस्मिता स्याङ्तानको स्वागत मन्तव्यबाट शुरु भएको उक्त कार्यक्रममा झरना कला केन्द्रका कलाकारहरुले स्वागत डान्स राखेका थिए । अवार्ड कार्यक्रममा सहभागी नोमिनिजहरुको टप ५ भिडियो सार्वजानिक गरेपछी अवार्ड वितरण गरेका थिए ।

अवार्ड वितरणसँगै ३० जनालाई सम्मान प्रदान गरिएको थियो । कार्यक्रममा उत्साहजनक सहभागिता रहेको थियो भने हलमा कुनै पनि सिट खाली थिएनन । कार्यक्रममा सभाप्ती एंव बिरिसु मिडिया प्रालिका अध्यक्ष विवेक लोप्चनले कार्यक्रम सफल बनाउन प्रत्यक्ष वा अप्रत्यक्ष रुपमा सहयोग गर्नुहुने सम्पूर्ण व्यक्तिहरुप्रती धन्यवाद ज्ञापन गरे । कार्यक्रमको सञ्चालन भने टम्पशेर राइले सञ्चालन गरे ।

कोको भए सम्मानित ?

कार्यक्रममा साहित्यकारद्धय अमर बान्तु र शीतल कादम्बिनी गुरुङ्गलाई साहित्य सम्मान, पत्रकार एंव हास्य कलाकार एम जि तामाङ (माधव घले)लाई “बिरिसु सञ्चार तथा कला सम्मान -२०८०”, संगीतकार आर बि सिङ्दान र गायक ताराबिर पाण्डेलाई “बिरिसु दशक प्रतिभा सम्मान”, गायिका मन्जु थापा, अशोक धिताल, बासुरीबादक सम्पुर्ण लामा, गायक एंव संगीतकार आरबी लामा, गायक / सर्जक बैरागी मोक्तान, गायक उत्सव सुब्बा लामा, बिएफएक्स आर्टिस्ट अच्युत बजगाइ, समाजसेवी तथा निर्माता लिला डाँगी, निर्देशक निरेन श्रेष्ठ, कलाकार / निर्माता साबित्री बज्राचार्य, नायक / लेखक रितुराज पाखृन, निर्माता दिमेश श्रेष्ठ, गायक रमेश पाठक, भिडियो सम्पादक भुपेन्द्र अधिकारी, रंग सम्पादक रेनिश फागो, मोडल आरम्भ तामाङ र गायक बिक्रम लामालाई कला सम्मान प्रदान गरिएको थियो ।

त्यसैगरी गीता अधिकारीलाई रंग पत्रकारिता सम्मान, दावा लामा र धन बहादुर परियारलाई समाजसेवी सम्मान, वरिष्ठ गायक / संगीतकार भोजराज भट्टलाई “बिरिसु विशेष व्यक्तित्व सम्मान- २०८०”, सञ्चारकर्मी शरण हुमागाइलाई सर्वज्ञ सम्मान प्रदान गरिएको थियो ।

अवार्ड समारोहका जुरीहरु गायक एंव संगीतकार, तामाङ कलाकार संघका अध्यक्ष विश्व दोङ, विश्व किर्तिमानी लक्षु प्रकाश मल्ल, ध्वनी सम्पादक मनोज डंगोल, चलचित्र निर्देशक अमर ओली र वरिष्ठ गीतकार मिनसागर लामालाई जुरी प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो । यसैगरी मिडिया पार्ट्नरका रुपमा काभ्रे प्रवाह साप्ताहिकका नवराज हुमागाईंलाइ पनि सम्मान गरिएको थियो

ककस्ले पाए त अवार्ड ?
सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गीतकार- सुशिल श्रेष्ठ – मायाको फुल, सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायक- यमन खनाल – तारा जुनले, सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायक (जुरी अवार्ड)- भिम चापागाइ – अरे हो काइली, सर्वोत्कृष्ट सेलो मोडल – छिरिङ लामा – डम डम डम, सर्वोत्कृष्ट सेलो मोडल(जुरी अवार्ड) मनिश तामाङ – विदेश गएको मेरो दिदी, सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायिका- सिता परियार – बलेवामा घर छ,सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायिका जुरी अवार्ड – मन माया प्रजापती हमाल – पिपलुको पात, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक गायक-रमित लामा – एदा सेम्ला गोर्गी ताम,सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायिका-सवित्री श्रेष्ठ – पवित्र मायामा, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गायक- जीवन बम्जन – खुकुरी हैन कर्दको, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गायक (जुरी अवार्ड) योगेश लामा – हेर हेर मैच्याङ, चित्र बहादुर तामाङ -गैरी त गाउँमा मामा घर (पब्लिक चोइस अवार्ड), सर्वोत्कृष्ट म्हेन्दो माया गायिका-शान्ति माम्बा – वर्मा चेत्की, सर्वोत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायक विश्व बहादुर तामाङ – कुन्दुलुङ स्योङ, सर्वोत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायक (जुरी अवार्ड) रोम बहादुर लामा – सुपारी दाना, सर्वोत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायक पब्लिक चोइस अवार्ड- अजय लोप्चन – बुलेट बाइक, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायक- विमल स्याङतान – बैंसको मात, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायक (जुरी अवार्ड) छिरिङ ग्याबा – सोलुको आइराक, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायक (बेस्ट ब्रेकथ्रू गायक) निशान बम्जन – अल्लारे च्याङ्बा, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायक (पब्लिक चोइस) बुद्ध लामा (च्याङ) – ब्योन ल्हाना, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायक- बुद्ध मोक्तान – मेरो बाबा आमा, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायक (जुरी अवार्ड) सुशिल श्रेष्ठ – जहाज चढेर, सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक – सत्यराज चौलागाई – चाहान्छु -२, सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक (जुरी अवार्ड) केशव कोइराला – जुनको किरण, टंकराज कुलुङ(पब्लिक चोइस अवार्ड) – येन्चन्ना, सर्वोत्कृष्ट पश्चीमेली दोहोरी नव गायक- नविन परियार – डिम्पल गालैमा, सर्वोत्कृष्ट छायाँकार- प्रवेश राई – बिरानो शहर, सर्वोत्कृष्ट छायाँकार (जुरी अवार्ड) भिम बहादुर तामाङ – अड्कल लासी, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार-शिव संगम राई – मेरो मन, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार (जुरी अवार्ड) कर्साङ लामा – म त मरी जाउँ, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार (पब्लिक चोइस) सन्तोष प्रगाढ – यो मन, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नव गायक जिवेश गुरुङ – ससुराली जाने हो, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नव गायक (जुरी अवार्ड) अनेस्ट बम्जन – तिमी बिना, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी गायक- ईन्द्र कार्की – सलल बग्ने, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी गायक (जुरी अवार्ड)-दीपेन्द्र राइ- सलल बग्ने, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गीतकार- संजय कुमार योन्जन – तिला दु:ख याङ्जी,सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गीतकार (जुरी अवार्ड) क्षितिज तामाङ घिसिङ – मकै घट्टमा पिन्दा, सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला)-ओसिका दाहाल – वतिसे बैँस, सर्वोत्कृष्ट सेलो मोडल (महिला)- अनु लामा पाख्रिन – स्योरिन योना कल्बारी, दन्त कुमारी तामाङ – विदेश गएको मेरो दिदी, सर्वोत्कृष्ट भाषिक गीतकार- प्रकाश योन्जन लामा – आमालाई चाहियो रे, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक मोडल (पुरुष)- बिजेन्द्र नौबागे – म तिमीलाई, सर्वोत्कृष्ट गायक लोक पप- अनिल तामाङ – बादल, सर्वोत्कृष्ट दोहोरी संगीत संयोजक- बिष्णु बहादुर तामाङ -विकास हेर्न जाउँ चौरी देउराली, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गायिका-सुमिना लो – खुकुरी हैन कर्दको,सर्वोत्कृष्ट नव मोडल (महिला)- सञ्चिता शाही – कलियुग, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक मोडल (पुरुष)- मिलन थिङ पाराङ – मायाला रङ,सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक मोडल (पुरुष)पब्लिक चोइस अवार्ड पर्वत लामा – वरदेन पिपल, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक मोडल (पुरुष) (जुरीअवार्ड)- इश्वर लामा – जब माया बुजी ले प्राप्त गरे ।

त्यसैगरी सर्वोत्कृष्ट मेकअप आर्टिस्ट-विक्रम गौतम – कप्स – नेपाली फिल्म, सर्वोत्कृष्ट मोडर्न सेलो गायक- प्रकाश तामाङ तितुङ- शेर्पिनी नाना,सर्वोत्कृष्ट भिडियो कोरियोग्राफर- देवराज गुरुङ – खोली बगर, सर्वोत्कृष्ट भिडियो कोरियोग्राफर (जुरी अवार्ड) चुडामणी फुयाँल – आए म त २२ लागेर, सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गीतकार- चन्द्र कला लिम्बु – नेपाली नमस्कार, सर्वोत्कृष्ट ह्योल्मो गीत- प्रदीप लामा – सोचि याला सोया, सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत- उपमा थपलिया – बुद्धको भुमी, सर्वोत्कृष्ट ल्होछार गीत- रत्न गुरुङ – ल्होछारको शुभकामना, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी संगीतकार-रुद्र श्रेष्ठ – हातैमा लगाउने सुनको बाला, सर्वोत्कृष्ट खान्दोके सेलो- आस्मान लोप्चन – चैतरी, सर्वोत्कृष्ट टेलिफिल्म कलाकार-श्री शक्ती बराइली- मुख बुढो, सर्वोत्कृष्ट टेलिफिल्म निर्देशक- मेख बहादुर गुरुङ – भो त अब, सर्वोत्कृष्ट काठे दोहोरी गायक-मदन कुमार थापा – बत्तिसे बैंस,सर्वोत्कृष्ट काठे दोहोरी गायक जुरी अवार्ड – जित बहादुर खड्का -पुरानो माया, सर्वोत्कृष्ट भिडियो सम्पादक- कृष्ण ब्लोन – ज्याबा म्हाङ, सर्वोत्कृष्ट बाल कलाकार-सम्मान चौलागाइ – आमा, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नव गायिका-कृष्ण माया स्याङ्तान (सुस्मी) – मेरो बाबा आमा, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नव मोडल (पुरुष)-अनिल कटुवाल- बालेनको चस्मा,सर्वोत्कृष्ट गायक पप गायक- प्रविन राजथला – बिरे ठिटो,सर्वोत्कृष्ट गायक पप गायक(जुरी अवार्ड) सविन तामाङ – सरर,सर्वोत्कृष्ट पप मोडल – रेबेला बिशाल राइ,सर्वोत्कृष्ट पप म्युजिक भिडियो निर्देशक,सर्वोत्कृष्ट खान्देके सेलो संगीतकार- बैरागी च्याङ्बा – खालेला भिम्सेन, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गीत भिडियो सम्पादक – अमृत चापागाइ, सर्वोत्कृष्ट नव भिडियो निर्देशक- पाल्देन लामा – खासा त बजार, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक संगीत संयोजक- सुन्दर लामा – पिंगाइ माया, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक संगीतकार- अनिश योन्जन – पिंगाइ माया, सर्वोत्कृष्ट सेलो संगीतकार- राजकुमार दोङ तामाङ – आयो है ल्होछार, सर्वोत्कृष्ट टेलिफिल्म बाल कलाकार- मन्जली तामाङ – मेरो कथा, सर्वोत्कृष्ट नायक तामाङ फिल्म- कृष्ण लामा – हाल्छे सोजी चु माया, सर्वोत्कृष्ट तामाङ चलचित्र निर्देशक-निमा लामा तामाङ – तिङ्ला नाङ्साल, सर्वोत्कृष्ट अभिनेता नेपाली फिल्म- दावा फिन्जो लामा – अभियान, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी मोडल-दिपेश एस.के – मेरी आमा संसारकै,सर्वोत्कृष्ट लोक गायक- याम केबी कोइराला, सर्वोत्कृष्ट प्रोडक्सन डिजाइनर- यम प्रशाद ओली, सर्वोत्कृष्ट वर्ष जोडी अभी लामा र अनिता गोले, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी गायिका- अप्सरा बिष्ट- चुच्चे ढुंगा, सर्वोत्कृष्ट देउडा गायक- भरत भट्ट- कर्णाली तुरुक्क, सर्वोत्कृष्ट देउडा संगीत संयोजक- बिजय कुमार थापा – दर्शन दे एकचोटी, सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी संगीतकार- मोहन खडका- बुट्टे रुमाल, सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल – बिनोद कुमार तामाङ- माया सार्है मन पर्‍यो, सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत गीतकार- सुरेश कुमार थामी – यो देश नेपाल, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो आर्टिस्ट- लक्ष्मी तामाङ – जामेला ब्रेल्साङ, सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत संगीतकार- शशी बिक्रम थापा -नालापानीले अवार्ड प्राप्त गरेका थिए ।


शीर्ष समाचार

धेरै पढिएको